HomeVestiMreža žena protiv nasilja oštro osuđuje izjave Dr Jovane...

Mreža žena protiv nasilja oštro osuđuje izjave Dr Jovane Stojković, liderke partije Živim za Srbiju

Mreža žena protiv nasilja oštro osuđuje izjave Dr Jovane Stojković, liderke partije Živim za Srbiju i perijanice antivakserskog pokreta u Srbiji saopštila je ta mreža.

Kako navode osim što njeni dosadašnji javni istupi i delovanja smatramo štetnim i opasnim po javno zdravlje, ovoga puta je otišla korak dalje u svojim tendencioznim i pervertiranim izjavama u kojima satanizuje delovanje nevladnih organizacija, naročito onih koji se zalažu za zaštitu žena od nasilja, a isto to nasilje proglašava „procesom sazrevanja veze“. Na ovaj način direktno omalovažava žene koje trpe nasilje ili su prošle kroz ovo bolno i degradirajuće iskustvo.

Njene brojne mračne i zlonamerne izjave vidimo kao svojevrsno zagađenje javnog prostora , smatramo kako je neophodno reagovati na ovakve i slične ispade, jer  je naše društvo, zahvaljujući promovisanju vrednosti za koje se zalaže Dr Jovane Stojković, u opasnosti da postane ekstremno desničarsko i zatucano, u kojem se žene neće osećati bezbedno, a već postojeće stigme s kojima se suočavaju žene s iksustvom nasilja produbiti, umesto da se umanjuju.

Želimo napomenuti da ovakve izjave idu na štetu više hiljada žena i dece koje su u periodu postojanja Mreža žena protiv nasilja, dobile stručnu pomoć i podršku. Ovom izjavom Dr. Stojanović  ugrožava bezbednost žena i drugih članova porodice i ozbiljno preti da ugrozi bezbednost zajednice. Želimo da podsetimo institucije, donosioce odluka, ali i građane, da nasilje u porodici nije sporadični slučaj koji se nas ne tiče i koji tolerišenmo, nego ozbiljna i široko rasprostranjena pojava u našem društvu.

ROMSKI CENTAR ZA ŽENE I DECU DAJE POTPISAO MEMORANDUME O SARADNJI SA OSNOVNIM ŠKOLAMA Organizacija Romski centar za žene i decu Daje potpisala je...

Učenici OŠ „Branko Pešić“ iz Zemuna učestvuju na predstavi „Tajanstveni Deda Mraz“

Udruženju Romski centar za žene i decu Daje obratila se ETM produkcija koju predvode Nenad Okanović i Bojan Ivković. Povod je bio divan. Naime,...

Sastanak sa članicama mreže URPN iz Beograda

U okviru kampanje "16 dana aktivizma u borbi protiv nasilja nad ženama", u prostorijama udruženja smo se sastale sa članicama mreže Ujedinjene Romkinje protiv...